Technikum Liceum

See you soon! - czyli podsumowanie kolejnego projektu ERASMUS+

W dniach 19-23 kwietnia 2021 w Liceum i Technikum SPSK przy ul. #ŚLĄSKIEJ_23 w Wieluniu dobiegł końca ponaddwuletni kolejny projekt

  realizowany w programie ERASMUS+ pod hasłem "HERITAGE FOR TOMORROW - FROM UNDERSTANDING TO ENJOYMENT"

Po wizytach w krajach partnerskich w poprzednich latach przyszła pora na (tym razem zdalne) zwiedzanie Koszyc na Słowacji - miasta będącego siedzibą naszego Partnera: Gymnázium, Poštová 9, Košice.

Wraz z przyjaciółmi ze szkół - uczestników projektu z Hiszpanii, Litwy, Portugalii i Włoch, uczniowie szkół katolickich w Wieluniu wyruszyli w kolejną podróż.

I cóż z tego, że on-line?

Po gorącym powitaniu - w końcu minęło trochę czasu od ostatniej wymiany w Portugalii - zebrani przed ekranami uczestnicy rozpoczęli zwiedzanie uroczego miasta Koszyce pod opieką profesjonalnego przewodnika. Równie interesującym doświadczeniem było wirtualne zwiedzanie szkoły gospodarzy obecnego spotkania oraz sesja pytań. Dzięki temu nawet na odległość można było odnowić relacje i spędzić trochę czasu ze sobą.

Gospodarze spotkania zaprosili również do odwiedzenia barokowego klasztoru w Jasov, kościoła Św. Jana Chrzciciela i prywatnej biblioteki oraz Pałacu Batliar, a także otaczającego go parku angielskiego z jaskinią i wodospadem.

Największe emocje towarzyszyły codziennym quizom i zabawom. Uczniowie z Hiszpanii, Litwy, Polski, Portugalii, Słowacji i Włoch rywalizowali w grach sprawdzających wiedzę nabytą podczas dwóch lat spotkań i podróży,

Choć nadszedł czas podsumowania mamy nadzieję, że - tak jak to miało miejsce przy poprzednio realizowanych projektach, wkrótce będzie miał miejsce NOWY POCZĄTEK.

Przecież nigdy nie żegnaliśmy się na zawsze, lecz do "następnego projektu".

Niech i tym razem będzie tak samo.

Przyjaciele z:

Litwy – Greitai pasimatysime!

Hiszpanii – Nos vemos pronto!

Portugalii – Vejo você em breve!

Słowacji – Uvidíme sa čoskoro!

Włoch – A presto!

CZYLI: See you soon! - Do zobaczenia wkrótce!

/przyg.: Anna Wolna/

Zadzwoń

43 843-55-76