MAJ - miesiąc KSIĄŻEK i BIBLIOTEK

Można powiedzieć, że szkoły SPSK z ul.ŚLĄSKIEJ 23 w Wieluniu BIBLIOTEKĘ mają zawsze "pod ręką",

więc też nasze obchody majowych DNI KSIĄŻKI i BIBLIOTEK mają zawsze szczególny charakter. W tym roku uczniowie klas 1 i 2 KLO uczestniczyli m.in. w uroczystym odsłonięciu ławki i skweru oraz czytaniu w przestrzeni publicznej. Powstanie obiektu to efekt projektu „Przysiądź się do książki” realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieluniu. Działania zrealizowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu Moje miejsce na Ziemi. Wydarzenie odbyło się na świeżym powietrzu, z zachowaniem reżimu sanitarnego. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Wieluńskiego, Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki oraz przedstawiciele mediów.

Piękna pogoda sprzyjała radosnej celebracji powstania nowego miejsca rekreacji na dziedzińcu posesji przy ul. ŚLĄSKIEJ_23 oraz święta wszystkich miłośników książki. 

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy projekt, w którym współuczestniczą szkoły katolickie z Wielunia oraz miejskie INSTYTUCJE KULTURY. Jednym z ciekawszych było jesienią ubiegłego roku wydarzenie, dla którego sceną także był dziedziniec naszych szkół -  GRA MIEJSKA "Wieluński Szlak Roku 1920"

Zadzwoń

43 843-55-76