Technikum Liceum

LECTIO DIVINA, czyli czas Wielkiego Postu w szkołach katolickich w Wieluniu

W szkołach katolickich przy ul. Śląskiej 23 w Wieluniu okres Wielkiego Postu był zawsze czasem nadzwyczajnym.

Wielu uczniów oczekiwało z radością organizowanych dla nich rekolekcji wyjazdowych,  ze wzruszeniem wspominanych przez obecnych absolwentów. W ostatnim dniu przed świątecznymi feriami wiosennymi cała społeczność uczestniczyła w drodze krzyżowej, która stanowiła początek przygotowań do przeżywania Triduum Paschalnego.

Niestety, rok 2021 i trudne doświadczenie światowej pandemii zmuszają wszystkich do szukania innych dróg przeżywania tego czasu. Jednym z takich sposobów stały się w szkołąch przy ul. Śląskiej 23 (liceum, technikum i szkole podstawowej), copiątkowe spotkania z Ewangelią, realizowane zdalnie według projektu ks. Krzysztofa Wonsa SDS z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Mają one przygotowywać do niedzielnej mszy św. i zapraszać do modlitwy przez tzw.LECTIO DIVINA.

Lectio divina – z jęz. łac. „Boże czytanie” – polega na czytaniu Pisma Świętego, w świetle Ducha Świętego, w taki sposób, że przeczytane, poddane medytacji i przyjęte do realizacji Słowo Boże staje się prawdziwą modlitwą i przemienia życie. Prowadzi do doświadczenia spotkania i zjednoczenia z Jezusem - SŁOWEM WCIELONYM. Modlitwa Słowem Bożym dostępna jest dla każdego, ponieważ Słowo Boże skierowane jest do wszystkich ludzi bez wyjątku. Jest to bardzo prosta, a zarazem bardzo praktyczna droga życia duchowego. Wprowadza w coraz głębsze doświadczenie mocy słowa Bożego, które rodzi nowe życie, oczyszcza i uzdrawia.

Zadzwoń

43 843-55-76