240 osób na szkoleniu w Wieluniu

W sobotę, 28 września, w budynku naszej szkoły odbyło się pierwsze z cyklu 3 corocznych szkoleń organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich. Szkolenia te mają na celu kształtowanie integralnego rozwoju nauczycieli i pracowników szkół prowadzonych przez SPSK. W spotkaniu uczestniczyło ponad 240 osób ze szkół w Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Nowakach, Wierzbiu, Strugach, Chajewie, Drobnicach, Czernicach, Kadłubie, Torzeńcu, Grabiniu, Przytocznicy, Częstochowie i oczywiście Wieluniu. Władze Stowarzyszenia reprezentowała  Pani Prezes - Violetta Błasiak.


Gościem - wykładowcą na spotkaniu był...

 

 

ks. Piotr Morciniec

Ks. Piotr Morciniec

Urodzony  w Raciborzu, szkołę podstawową skończył w Babicach, zaś w latach 1975-1979 uczęszczał do I LO w Raciborzu. Po ukończeniu WSD w Nysie w roku 1985  przyjął świecenia kapłańskie z rąk bpa Jana Wieczorka w Katedrze św. Krzyża w Opolu. W tym samym roku uzyskał magisterium w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 1987-1990 odbył studia specjalistyczne z zakresu teologii moralnej w KUL, uwieńczone w 1993 roku rozprawą doktorską pt.: "Człowieczeństwo jako fundamentalna norma służby życiu ludzkiemu od poczęcia w świetle powojennych dokumentów Kościoła". Od 1993 roku wykłada teologię moralną i etykę w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Opolu. Od powstania Uniwersytetu Opolskiego (1994) prowadzi wykłady na Wydziale Teologicznym tegoż uniwersytetu. W latach 1997-1999 studiował na Uniwersytecie Wiedeńskim, zaś w roku 2000. habilitował się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na podstawie rozprawy pt.: "Etyczne aspekty transplantacyjnej terapii chorób neurozwyrodnieniowych", która nagrodzona została nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.

Od 2002 jest kierownikiem Katedry Teologii Moralnej i Etyki Społecznej WTUO a w kadencji 2002-2005 członkiem Senatu UO. Od marca 2003 jest zatrudniony na stanowisku Prof. UO. Należy do krajowych i międzynarodowych towarzystw teologicznych i etycznych. Od 2007 roku jest członkiem zarządu Vereinigung für katholische Sozialethik in Mitteleuropa oraz Stowarzyszenia Teologów Moralistów Polskich.

 

Wykład I nosił tytuł "PROKREACJA – RÓŻNE SCENARIUSZE Próba oceny w świetle współczesnego nauczania Kościoła", a w drugiej części mieliśmy okazję zapoznać się z koncepcją technologii NaPro w porównaniu z nieakceptowaną z punktu widzenia etyki chrześcijańskiej metodą In Vitro. Osobowość wykładowcy i jego sposób prowadzenia spotkania z tak liczną grupą sprawiły, że te trudne i dla wielu osób kontrowersyjne tematy były przyjmowane z ogromnym zainteresowaniem.



Zadzwoń

43 843-55-76