Po raz piąty w Polsce 1 marca obchodzony jest jako
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
W naszej szkole czczenie pamięci tych, którym przez długie lata jej odmawiano, to już tradycja. W tym roku, z inicjatywy p.dyr Bogusława Kurzyńskiego i komitetu organizacyjnego obchodów, uroczystości upamiętniające bojowników antykomunistycznego podziemia rozpoczęły się już w piątek, wieczornicą w sali widowiskowej Wieluńskiego Domu Kultury.
Uroczystość była tym bardziej podniosła, ponieważ w jej trakcie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczono pana Franciszka Świtonia, który działał w zbrojnej organizacji antykomunistycznej. Nadane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odznaczenie wręczył wicewojewoda łódzki Jarosław Klimas. Zanim to nastąpiło, życiorys Franciszka Świtonia przybliżył licznie zgromadzonym uczestnikom obchodów burmistrz Wielunia Paweł Okrasa.
Uroczystość w WDK uświetniła inscenizacja historyczna pt. „Żołnierze Wyklęci - bohaterowie niezłomni”, przygotowana przez uczniów KLO pod kierunkiem p.Anny Gliniarz i p.Adama Chowańca. Zarówno treść i reżyseria, jak i wykonanie przez naszych młodych aktorów, były na poziomie odpowiadającym wadze tego święta i wydarzenia. To naprawdę mocne przedstawienie zostało nagrodzone przez zgromadzonych aplauzem na stojąco. Część artystyczną zakończył występ dziewcząt z naszego gimnazjum, które wykonały 4 piosenki, napisane w hołdzie "Wyklętym", w oryginalnych aranżacjach p. Urszuli Tyczki. Jak zwykle świetnie przygotowane i, mimo młodego wieku, bardzo profesjonalne wykonawczynie przedstawiły wzruszający minikoncert, będący godnym zwieńczeniem uroczystości. Odnotować też warto obecność harcerzy, wśród których znalazło się kilkoro uczniów gimnazjum i liceum katolickiego w Wieluniu.
Obchody były kontynuowane w sobotę. W samo południe w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na wieluńskim cmentarzu została odprawiona msza w intencji "Żołnierzy wyklętych". Przybyły delegacje i poczty sztandarowe, m.in. ze szkół - KLO SPSK, PG SPSK i Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieluniu. Mszy św.przewodniczył ks. kanonik Jacek Zieliński, a oprawę muzyczną przygotował chór MDK pod kierunkiem p.Jakuba Jurdzińskiego. Następnie przy pomniku upamiętniającym działaczy Konspiracyjnego Wojska Polskiego odczytano Apel Poległych i złożono kwiaty.
W niedzielę, 1 marca, w niektórych wieluńskich parafiach uczniowie szkół katolickich rozdawali ulotki, przybliżające mieszkańcom ideę Dnia Pamięci, wydrukowane nakładem Urzędu Miasta Wielunia, a przygotowane na podstawie materiałów IPN przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące.