O potrzebie edukacji symbolicznej

W sobotę, 17 stycznia 2015 w budynku naszej szkoły odbyło się drugie z cyklu 3 corocznych szkoleń organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich. Szkolenia te mają na celu kształtowanie integralnego rozwoju nauczycieli i pracowników szkół prowadzonych przez SPSK. W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób ze szkół w Opolu, Nowakach, Wierzbiu, Strugach, Chajewie, Drobnicach, Czernicach, Kadłubie, Torzeńcu, Grabiniu, Przytocznicy, Częstochowie i oczywiście Wieluniu. Władze Stowarzyszenia reprezentowała Pani Prezes – Maria Chodkiewicz.

Gościem  wykładowcą na spotkaniu był ks. Andrzej Draguła – kapłan diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, dr hab. teologii i publicysta. blog ks. Andrzeja DragułyKierownik Katedry Teologii Pastoralnej, Liturgiki i Homiletyki na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Członek Rady Naukowej Laboratorium WIĘZI. Autor wielu publikacji m.in. w „Rzeczpospolitej” i „Tygodniku Powszechnym” oraz uczestnik wielu dyskusji w mediach - nie tylko katolickich. Aktywny w mediach społecznościowych, m.in. na Twitterze i FB , prowadzi bloga "Mój komentarz do wszystkiego" w LABORATORIUM Więzi. Autor m.in. książek "Ocalić Boga", "Copyright na Jezusa" oraz "Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem", które dostępne były podczas spotkania.

 

 

 

Ks. dr Andrzej Draguła studia specjalistyczne odbył w latach 1992-97 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie uzyskał tytuł doktora teologii w zakresie teologii pastoralnej (homiletyka). Ukończył studia podyplomowe z logopedii na Uniwersytecie M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz z dziennikarstwa na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W semestrze letnim 2006 przebywał jako professeur invité na Uniwersytecie Montrealskim (Université de Montréal) w Kanadzie. Obecnie pełni obowiązki kierownika Katedry Teologii Pastoralnej, Liturgiki i Homiletyki na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie wykłada homiletykę, teorię komunikacji, teologię przepowiadania, teologię pastoralną, teologię mediów i dyscypliny pokrewne. Członek European Society for Catholic Theology (ESCT) oraz Centre d’Études des Religions Université de Montréal (CERUM). Autor publikacji naukowych, a także esejów i tekstów publicystycznych, które ukazują się w „Więzi”, „Tygodniku Powszechnym”, „W Drodze”, „Pastores”, „Katechecie”. Współorganizator i wieloletni rzecznik prasowy „Przystanku Jezus”.

Zadzwoń

43 843-55-76