10 kwietnia 2010 roku

Dnia 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:56, w drodze na Uroczystości Katyńskie, rozbił się podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku, samolot Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z 96 osobami na pokładzie. Nikt nie ocalał.


W katastrofie śmierć poniósł Pan Prezydent Lech Kaczyński wraz z żoną Marią, wiele osób z jego najbliższego otoczenia, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, dowódcy wszystkich rodzajów broni i przedstawiciele ordynariatu polowego wszystkich wyznań, członkowie Rodzin Katyńskich, wszyscy członkowie załogi samolotu i wiele innych osób, których wkład w nasze życie społeczne jest nie do przecenienia.


Jest to wydarzenie, jakiego nie zna historia Polski, nie zna też historia świata. W jednej chwili Ojczyzna nasza doznała ciężkiej i niepowetowanej straty.

Nie ma słów, które mogłyby dziś pocieszyć osierocone rodziny, przyjaciół i bliskich osób, które straciliśmy w tak dramatyczny sposób.
Łączymy się z nimi w bólu, ufni w Boże Miłosierdzie.
Społeczność Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK w WieluniuW poniedziałek, 12 kwietnia 2010 o godz. 8:15 w kościele pod wezwaniem św. Józefa odprawiona zostanie Msza św. w intencji ofiar katastrofy oraz zamordowanych w Katyniu przed 70 laty.


Wezmą w niej udział wszyscy uczniowie i pracownicy szkół katolickich w Wieluniu
Po Mszy św. przejdziemy pod pomnik Jana Pawła II, aby w tym symbolicznym miejscu pamięci zapalić światło – symbol naszej pamięci i modlitwy.

Zadzwoń

43 843-55-76